antradienis, kovo 23, 2010

Pertas, Vakarų Australija

Pastaruoju metu nemažai keliaujam - vos ne kiekvieną savaitgalį. Per pastarąjį mėnesį buvome Velingtone (NZ), Adelaidėje (Pietų Australija), o šį savaitgalį apsilankėme Vakarų Australijos sostinėje - Perte. Velykoms dumsime į Tasmaniją ir teliks pabuvoti tik Kvinslende (Queensland).

Kelionę į Pertą "apmokėjo" pokeris. :) Laimėjau atrankinį turnyrą į ANZPT Perth ir į paketą įėjo turnyro mokestis, viešbutis ir pinigai aviabilietams. Taigi nusprendėm, kad Živilė atskris penktadienį vakare po darbo ir jeigu aš būsiu iškritęs iš turnyro šeštadienį-sekmadienį kartu pazonduosim apylinkes...

ANZPT Perth

Taigi pradžioje kaip man sekėsi pokerio turnyre - tiems kas kažkiek domisi ir/ar nori kažko išmokti...

Burtai nebuvo patys geriausi, nes gavau prie stalo du profus. Tiesa, pasisekė, kad jie abu sėdėjo tiesiai man iš dešinės, kas reiškia beveik visuomet turėsiu prieš juos pozicijos pranašumą - pirma jie turės padaryti ėjimą, o tik po to aš. Ir atrodė, kad tas pozicijos pranašumas išeis labai į naudą...

Vienoje iš rankų turnyro pradžioje vienas profas pakėlė statymą, kitas atsakė, pas mane Q2, abu vynai. Nusprendžiu atsakyti, nes kol pigu galima žaisti su silpnesnėmis kortomis ir pripirkus ką nors netikėtai, galima gerai pasipelnyti. Flopas atsiverčia Q37. Pirmas profas check, aš check, agresorius irgi check. Kita korta 2. Štai ir dvi poros - šansas pasipelnyti. Pirmas profas raise, aš call, agresorius fold. River korta - Q. Ulia-lia. Full house! Ir pirmas profas raise. Ką jis gali turėti, kad mane nugalėtų - Q7, Q3 - nelabai tikėtina. Greičiausiai irgi turi Q, gal QK,QJ ar Q10. Kiek gi čia daugiau pakėlus, kad jis atsakytų. Nusprenžiu pakelti tik minimum ir suteikti jam palankius šansus atsakyti, t.y. jam tereikėjo atsakyti 2700, kad laimėtų 8100 banką (šansai 4:1). Deja, ilgai pagalvojęs jis nusprendžia nusimesti ir parodo 33. Irgi full house, bet mažesnis! Wow, koks geras fold. Neveltui profas... Pradedu galvoti, kad jeigu būčiau sustūmęs visus žetonus all-in, gal būtų nusprendęs pacallinti, o dabar išsigando mano mažo raise... Na bet ir taip gerai. Pradžioje turnyro jau turiu 25000 žetonų kas yra labai gerai.

Po kelių rankų vėl susikertu su tuo pačiu profu. Jis raise, aš su 55 call tikėdamasis pripirkti 5, jeigu ne - nusimesti. Flopas Q54. Wow, gal visgi šiandien mano diena? Jis raise, aš tik call (reikia ištraukti kuo daugiau žetonų), atsiranda dar vienas, kuris pacallina. Turnas - A. Profas raise. Kadangi ant stalo du vynai ir du kryžiai, plius galima pripirkti ir eilę - aš nusprendžiu sustumti all-in ir atsikratyti trečio, nes buvau tikras, kad profas pacallins. Taip ir atsitiko, jis call ir parodo... QQ. Oh, no. Didesnis set'as. Na ką padarysi - nepasisekė. Gerai dar kad prieš tą patį žaidėją iš kurio neseniai nugręžiau nemažai žetonų, tai dar liko pusė startinio kiekio bandyti atsilošti... Heh, nors ir ne tokia sunki, bet eilinį kartą buvo iškraipyta mano pavardė PokerStars bloge :))

Po to visiškai nustojo eiti korta ir visą dieną stumdžiausi su panašiu kiekiu žetonų ir dieną baigiau su 11,800. Visiškas shorstack'as. Vidurkis apie 33,000. Ką gi, antrą dieną reikia žūtbūt pasidvigubinti ir kuo anksčiau, jei noriu tęsti kovą toliau... Pirma antros dienos ranka ir keli prieš mane esantys shortstack'ai tik call, aš pasižiūriu savo kortas - 77. All-in! Visi nusimeta, tiesa, paskutinysis ilgai dvejojęs ir nenorėdamas jau pirmoje rankoje iškristi nusimetė AJ (bent jau taip sakė). Ne pasidvigubinau, bet 30% padidėjimas irgi neblogai. Dar keleta kartų atėjo neblogos kortos, bet niekas į mano statymus neatsakė ir niekaip nesisekė pasidvigubinti. Galiausiai būdamas Big Blind gaunu A9 kryžių. Prieš mane tik 2 call, man arba check, arba raise. Nors turėjau įtarimą, kad vienas iš jų slowplayina, nusprendžiau stumti šioje situacijoje all-in. Vėlgi, jei abu nusimes - pasididinsiu 30%, jei kažkas call - vis tiek kažkada reikia dvigubintis. Kaip ir maniau, tas kur slowplayino, taip pat pavarė all-in ir parodė QQ. OK, nėra taip gerai, bet šansų yra. Reikia trijų kryžių arba A. Flopas QKJ, du kryžiai. Oh, gelbėja 10 arba kryžius. Turnas A. Na kam tas tūzas, jau dabar nereikia jo. Tik sugadino eilės galimybę ir atsivertus 10 pasidalintume banką. Todėl prašau kryžiaus. Ir... riveris 2, bet ne kryžius :) Aš out 89 vietoje iš 222 dalyvavusių...

Kažkiek gaila, nes konkurencija nebuvo iš stipriausių - daug vietinių, kurie lengvai nuspėjami, statantys žetonus drebančiomis rankomis, vieni per daug agresyvūs, kiti per daug pasyvūs. Na bet iš kitos pusės buvo proga su Živile apžvalgyti apylinkes.

Pertas - labiausiai izoliuotas miestas pasaulyje

Kadangi Pertas mano boso "gimtasis" miestas, tai jau išvažiuojant man pateikė sąrašą vietų, kurias būtina aplankyti. Tai per daug ir nesivarginom galvoti kur važiuoti. O ir nesinorėjo po visų kelionių ir varginančios darbo savaitės trenktis 800 km į dykumą ar apžiūrėti Wave Rock, ar plaukti į Rottnest salą. Taigi išsinuomavom mašiną ir pirmu taikymu... atspėjot - į pliažą!

 
 
Pliažų daug ir visi arti. Pripratę Melburne važiuoti bent valandą iš pačio miesto, o čia tik šast, ir jau už miesto. Tik šast, vienas pliažas su visokiais menais, šast, kitas pliažas su laukinėm kopom - tik gyvenk ir maudykis :)

Pliažuose apsilanko vietinė fauna...
... ir krūva išdykaujančių paauglių
Važiavom ir į Swan Valley, kur kas 100 metrų po vyninę, bet po pirmos degustacijos nusprendėm, kad su sava mašina degustacijos ne kas. Plius dar ir mašina nedrausta. :))

Įžymiausia Perto vieta apie kurią mano bosas pasakoja kiekvieną kartą užsiminus apie Pertą yra Kings Parkas. Parkas įsikūręs ant kalno ir nuo jo atsiveria nuostabi panorama į miestą.
Teko kiekvienoje vietoje fotografuotis, kad parodyčiau bosui, jog buvau :))

O iš Perto išsinešdinom pačiu laiku. Mums išskridus prasidėjo didžiulė audra, kuri atnešė šimtamilijoninius nuostolius ir net vėlesnis lėktuvas į Melburną buvo atšauktas. Gerai, kad nuomotą mašiną irgi pridavėm laiku. Kaip manot, kaip būtų atrodžiusi mašina po tokios krušos:

8 komentarai:

Vilmis rašė...

Dabar aišku iš kur toks susidomėjimas "Sculpture by the sea" nuotraukomis iš Perto :)

O ką dar be Kings parko tavo bosas siūlė aplankyti? Ir aš į miestą ruošiuosi užsukti artimiausiu metu, nes kol kas tik aerouostą esu matęs :)

Linas rašė...

- Kings Park,
- South Perth Fore Shore (neradom sito),
- Fremantle,
- Cottesloe Beach,
- Subiaco,
- Leederville
Jauciu pavardino viska, kas arti miesto :) Bet as per daug jo skoniu nepasitikeciau - per daug popsovas/touristy :))

Zivile rašė...

Vilmi, visi sako kad nerealiausia yra issinuomoti van'a ir vairuoti is Perto i Brooma :)zodziu, jei jau belstis tokia tolybe, tai ne vienam savaitgaliui:)

Vilmis rašė...

Aš pernai jau važiavau iš Perto iki Exmouth, bet tada turėjau tik 10 dienų, dėl to į patį miestą nespėjau užsukti. Dabar planuoju truputi ilgesnę kelionę, tai bandysiu daugiau lankytinų objektų apžiūrėti.

Evaldas rašė...

kaip jus mane nervinat su tokiom foto :)

Linas rašė...

FK, tai dar dziaukis, kad nesam pamise del kaitavimo (kaip daugelis dabar LT, kiek susidariau ispudi). O tai pridetume nuotrauku is vis seiles varvetu... :)

Evaldas rašė...

Kad ji kur perkunas!!!!!! As del kaitu spangstu jau kokius 5kis metus! Bet jauciu, kad jau pribrendau tam :) Jei viskas bus okpoki tai sia vasara Bruno mane pamurgdys Baltijos juroje :)

augster rašė...

sveiki,

butu smagu su jumis susirasyti emailu del vieno kito klausimo apie australija.

dekingi ir laukiantys laiskucio (augstar eta gmail.com)
Reda ir Augustas